Dimensions & Weight
|
|
| Depth (mm) | 500mm |
| Height (mm) | 130mm |
| Width (mm) | 800mm |
| Weight (Kg) | 20.6kg |
Installation & Features
|
|
| Basin Type | Wall Hung |
| Basin Hand Position | Central |
| Basin Tap Holes | 1 Tap Hole |
| Waste Included | |
| Tap Included | |
| Tap Required | Mono basin mixer |
| Fittings Included | |
| Material | Polymarble |
Style
|
|
| Basin Shape | Square |
| Finish | Gloss |
| Colour | White |
| Style | Modern |
| Product Range | Oslo |
Warranty
|
|
| Warranty | 2 years |